vjt
27 اسفند 1401 - 10:10

جابجایی تمام رکوردهای داخلی/ ۲۰۸۵ مسابقه با حضور ۶۰۲ تیم در سال

فدراسیون والیبال در سال ۱۴۰۱ با برگزاری ۲۰۸۵ مسابقه داخلی با حضور ۶۰۲ تیم تمامی رکوردها قبلی را جابجا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فدراسیون والیبال با انتشار گزارشی از عملکرد خود در سال رو به پایان نوشت:« امسال علاوه بر لیگ برتر مردان و زنان، سری A و B لیگ دسته یک مردان و سری A لیگ دسته یک زنان در رده بزرگسالان، شاهد برگزاری مسابقات سری B لیگ دسته زنان و زیر گروه مردان بودیم.

همچنین در رده‌های سنی علاوه بر لیگ برتر و دسته یک جوانان و نوجوانان پسر و مسابقات قهرمانی کشور رده‌های مختلف سنی دختران، شاهد برگزاری مسابقات المپیاد استعدادهای برتر دختر و پسر ایران و مسابقات آینده‌سازان پسران و دختران بودیم که با استقبال بسیاری خوبی از سوی هیات‌های استانی برگزار شد.

لیگ برتر ساحلی، قهرمانی کشور رده‌های مختلف سنی پسران ایران، نخستین تور آزاد والیبال ساحلی زنان و …. از جمله عملکرد فدراسیون در سال ۱۴۰۱ در والیبال ساحلی است.

در مجموع ۲۸ رویداد والیبالی سال ۱۴۰۱ که زیر نظر فدراسیون برگزار شد، دو هزار و ۸۵ مسابقه برگزار شد و اگر میانگین افراد حاضر در یک مسابقه والیبال را ۷۰ نفر (بازیکنان و کادر فنی دو تیم، داوران خط نگهدار، اول و دوم و ناظران، توپ جمع‌کن‌ها، عوامل حراست و سالن مسابقات و ..) در نظر بگیرم، بیش از یکصدوچهل وپنج هزار نفر- مسابقه در این رویدادها حضور داشتند.

در مجموع مسابقات والیبال سالنی و ساحلی سال جاری ۶۰۲ تیم شرکت کردند تا تمامی رکوردهای قبلی فدراسیون در این زمینه جابجا شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1098723